چند ایده برای کاربرد وایت بورد

عادله قدسی زاده عادله قدسی زاده
245 بازدید

تخته وایت بورد خیلی وقته که جای خودش رو توی مغازه ها باز کرده و انواع مختلفی از اون رو می تونیم توی فروشگاه‌ها ببینیم. از تخته های رایج سفید تا انواعی که شیشه ای هستن و گاهی حتی سفید هم نیستن و می‌تونیم بهشون آهنربا بچسبونیم. مزیت این تخته ها نسبت به تخته‌های گچی قدیمی اینه که گرد و خاک کمتری ایجاد می‌کنند و راحت پاک می‌شن. شاید خیلی از ما تخته وایت بورد رو مخصوص مدسه و آموزشگاه ها بدونیم و توی خونه کاربردی براش نداشته باشیم.

شاید هم یه روزی یه تخته خریده باشیم و اینقدر ازش استفاده نکردیم که حتی الان یادمون نیاد کجاست. توی این نوشته‌ی کرپین تگز کاربرد تخته وایت برد رو براتون نوشتیم. شاید بعد از این نوشته لازم باشه دنبال تخته وایت بردی که فراموشش کردین بگردین.

به خودتون انگیزه بدید

ما در طول روز به دلایل مختلفی ممکنه انگیزه‌مون رو برای انجام کارها از دست بدیم. این جور وقت‌ها یه جمله انگیزشی می‌تونه حال خوب رو به ما برگردونه. ولی کی موقعی که بی انگیزه است حال داره بره دنبال جملات انگیزشی بگرده؟ این جور وقت‌ها یه جمله خوب و انرژی بخش که روی تخته وایت برد جلوی چشمتون باشه٬ می‌تونه تشویقتون کنه که برای رسیدن به اهدافتون تلاش کنید. ایده‌ی خوبیه که وقتی که حالمون خوبه٬ یه جمله انرژی بخش روی تخته وایت برد بنویسیم. این جمله حتما قرار نیست از آدم بزرگی باشه. بلکه هدفش اینه که حال شما رو خوب کنه. پس می‌تونه یه جمله از خودتون باشه، یا حتی هدفی که می‌خواهید بهش برسید. تا با دیدنش چشمتون برق بزنه و مشتاق باشید تا بیشتر تلاش کنید.

با وایت بورد برنامه ریزی کنید

تخته وایت بورد - کرپین - کاربرد وایت برد

کرپین – کاربرد وایت برد

نوشتن برنامه روزانه یا هفتگ  روی وایت بردی که جلوی چشمتون هست کمک می‌کنه تا حواستون باشه که وقتتون رو چه طور می‌گذرونید. برنامه ریزی روی تخته سفید باعث می‌شه بتونید زمانتون رو مدیریت کنید و کارهایی که برای رسیدن به اهداف مختلف لازم هست انجام بدید رو فراموش نکنید. علاوه بر این کمک می‌کنه نظم شخصی بیشتری داشته باشید و انگیزتون رو هم حفظ کنید.

بازی کنید

توی ذهن بیشتر ما وایت برد با آموزش گره خورده. اینه که بیشتر ما به ذهنمون نمی‌رسه که این تخته‌های سفید می‌تونن برای بازی و سرگرمی هم استفاده بشن. ولی حقیقت اینه که صفحه وایت برد دقیقا مثل یه کاغذ سفیده و تا جایی که خلاقیت ما پرواز کنه، می‌تونیم استفاده‌های مختلفی از اون داشته باشیم. بازی‌های مختلفی می‌شه روی تخته وایت برد انجام داد، اینجا به چندتاشون اشاره می کنیم:

نقطه بازی: نقطه بازی یکی از بازی‌هایی هست که امکانات کمی لازم داره. معمولا این بازی رو روی کاغذ انجام می دادیم ولی این روزها اپلیکیشنش هم اومده. به هرحال وایت برد هم می تونه نقش کاغذی رو داشته باشه که روش نقطه بازی می‌کنیم. روش بازی هم ساده است و بیشترمون بلدیم. روی خط‌های فرضی موازی با هم یک سری نقطه می‌کشیم و هر بازی کن با یک خط دو نقطه رو به هم وصل می‌کنه. هر کس که بتونه با کشیدن یک خط یک مربع ایجاد کنه، حرف اول اسمش رو داخل اون مربع می‌نویسه و جایزه‌اش هم اینه که یک خط دیگه هم بکشه‌ آخر بازی هم کسی برنده می‌شه که مربع‌های بیشتری به نامش باشن.

x/o: این بازی هم یکی از بازی‌های قدیمی هست که وقتی خیلی حوصلمون سر رفته می‌تونه سرگرممون کنه.

بازی دیگری که می‌تونیم به کمک تخته وایت برد انجام بدیم٬ شبیه پانتومیم هست. با این تفاوت که به جای اجرا کردن کلمه یا عبارت. اون رو روی تخته می‌کشیم و بقیه باید حدس بزنن که نقاشی ما چه کلمه‌ یا چه عبارتی هست؟

 

دسته بندی دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت